Yanak Estetiği (Hollywood Yanağı) ile Mükemmel Yüz Hatları

Yorum Yap!

İnsanın yüzü toplum içerisinde tanınması açısından büyük rol oynamaktadır. Yüzdeki burun, ağız, dudaklar, göz rengi ve saç gibi her türlü organ veya doku doğrudan dikkati çeker. Bu yüzden insanlar daha güzel olmak, daha belirgin yüz hatlarına sahip olabilmek için yanak estetiği olarak bilinen yanak gerdirme ameliyatı yaptırabilmektedirler.

Yanak Estetiği

Yanak Estetiği Nedir?

Tıbbi yada ingilizce adı Mid-Face Lift ameliyatı olarak bilinir. Yani orta yüz germe ameliyatıdır. Bu ameliyat her ne kadar yanak germe ameliyatı olarak bilinse de, ameliyat esnasında kaşlar, alt göz kapakları gibi yüzün bir çok bölgesine müdahale edilmektedir. Yüz görünümünün köşeli yani üçgen olması veya yanaktaki yağ fazlalıklarının alınması için yapılan bir işlemdir. Hollywood yıldızlarının birçoğunun bu işlemi yaptırmasından dolayı Hollywood yanağı olarak da bilinir.

Hollywood Yanağı

Yanak Estetiği, Yanak Gerdirme Nasıl Yapılır?

Yanak estetiği ameliyatı yanağın iç kısmından açılan 1 cm’lik bir kesi ile yapılır. Ortalama 30 dk içinde yapılan bir işlem olan yanak gerdirme ameliyatı yüzde hiç bir iz bırakmaz. Basit bir operasyon olan yanak germe ameliyatında plastik cerrahının tecrübesi çok önemlidir. Bu işlemi yaptırırken doktorunuzu iyi seçmelisiniz. Ameliyat genel anestezi ile yapılır ama çok uzun sürmeyeceği ve kanama ihtimali olmadığı için ameliyattan 3-4 saat sonra, narkozun etkisi geçip yemek yediğinizde taburcu olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın