Siyah Nokta Yok Edecek Muhteşem Doğal Çözümler

1 Yorum

Siyah noktalar doğal yolla nasıl temizlenir? Biz kadınların baş belası siyah noktalar için neler yapabiliriz bir bakalım dedik. Koyulduk araştırmaya ve karşımıza çıkan sonuçları senin için toparladık. Siyah nokta maskesi, siyah nokta temizleme yöntemleri, siyah nokta tedavisi ve çok daha fazlası bu yazı içinde.

Siyah Noktalar Neden Oluşur?

Siyah nokta yüzün özellikle burun, çene ve alın bölgelerinde ölü hücreler ve oksitlenmiş kirin gözenekleri tıkamasından dolayı oluşur. Bu tıkanma yüzümüzü yeterince düzgün temizlemediğimiz için oluşuyor. Günde en az 3 defa yüzümüzü güzelce yıkamalıyız.

Siyah nokta var ve evde çözüm arıyorsan siyah nokta tedavisi nasıl yapılır, siyah nokta için maske nasıl yapılır hepsini anlatacağım. Yalnız siyah noktalardan kurtulmak için öncelikle yüzünü güzelce temizlemeli ve deri üzerindeki gözenekleri açmalısın. Gözenekleri açabilmenin en etkili ve en iyi yolu ise buhar yöntemidir.

Buhar Yöntemi ile Gözenekleri Açma

Gözenekleri açmak için bir kapta su kaynatmalısın. Daha sonra kaynattığın suyun buharına yüzünü tut ama tutarken yüzünü yakmamaya çalış. Başını kapatacak bir havlu al ve yüzünü buhara karşı tutarak 10 dakika bekle. Daha sonra yüzündeki nemi silmelisin. Gözeneklerinin açıldığını, yüzünüzün ferahladığını o an bile hissedeceksin. 

Yüzüne buhar banyosunu yaptırdıysan ve artık gözeneklerini açtıysan siyah nokta nasıl temizlenir, siyah noktalar için maske nasıl yapılır bakalım.

Siyah nokta temizliği için bir çok siyah nokta maske yapımı var. Senin için etkili ve kolay olabilecek evde kullanabileceğin yöntemleri bir araya getirdik.

Yumurta ile Siyah Nokta Maskesi

Öncelikle 1 adet yumurtayı kaseye kırın. Sarısını ve beyazını ayırdığınız yumurtanın, beyazını al ve bir fırça yardımıyla hafifçe yumurtanın beyazını çırp.

Daha sonra yumurtanın beyazını yüzünüzde siyah noktaların yoğunluk gösterdiği bölgelere sürmelisin. Ardından yumurta sürdüğün bölgelerin üzerini çok ince bir peçete ile kapatmalısın. Bu durumda peçetenin en ince katmanını kullanman önerilir. Daha sonra 10-15 dakika kadar bekle. Yumurta sürdüğünüz bölgelerin gerildiğini hissedeceksin. Süre dolduğunda yavaşça peçeleri kaldır. Ardından yüzünü ılık suyla yıka. Yumurtanın neredeyse siyah noktaların hemen hemen hepsini aldığını göreceksiniz. 

Yoğurt ile Siyah Nokta Maskesi 

Bir kabın içine yüzündeki siyah noktalı bölgelere yetebilecek kadar 1 yada 2 yemek kaşığı yoğurt al. Yarım limonun suyunu sık ve bir karışım elde et. Hazırladığın karışımı iyice karıştırıp yüzünüze sür. 10 -15 dakika kadar kurumasını bekle ve ardından ılık suyla yüzünü durula. Yüzünüzün ferahladığını hissedeceksin. Bu maskeyi haftada 1 yada 2 kez uygulayabilirsin. 

Karbonat ile Siyah Nokta Maskesi

Bir kabın içine 1 yemek kaşığı karbonat ve bir miktar su ekley. Macun haline gelene kadar iyice karıştır ve oluşan karışımı siyah noktaların bulunduğu bölgeye peeling yaparak uygula. Hepsi bu kadar. 

Elma Sirkesi İle Siyah Nokta Toniği

Elma sirkeleri, hepimizin bildiği gibi her derdimize deva bir ürün. Bir miktar suyla yeteri kadar elma sirkesini karıştırıp yüzünü tonik kullanır gibi sil. İçerisindeki asit birikmiş kirlere etki ederek gözeneklerini açar ve siyah nokta oluşumunu engeller. 

Diş Macunu İle Siyah Nokta Maskesi

Bir kabın içerisine 1 çay kaşığı kadar tuz koy ve üzerine bir miktar diş macunu sık. Markası hiç fark etmez. Tuzla karıştırdığın diş macununu siyah nokta olan bölgelere sür ve 15 dakika kadar bekle. Daha sonra güzelce durula. İçerisindeki mentol birazcık gözlerinin yanmasına sebep olabilir. O yüzden göze yakın yerlerden mümkünse uzak tut. 

Bal ve Süt İle Siyah Nokta Maskesi

Bir kabın içerisine 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı sütü koy. 2-3 dakika kadar ocakta ısıt. Elde ettiğin karışımı özellikle siyah nokta olan bölgelerine uygula. Daha sonra 10 dakika kadar bekleyip, yüzünü soğuk su ile durula. 

Bütün bu siyah nokta maskelerini uyguladıktan sonra yüzünü nemlendirmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

1 Yorum

  1. ankara çilingir

    bilgiler için teşekkür ederim.