Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yorum Yap! Siyah Dumanlı Göz Makyajı

Bu gün size sözünü edeceğimiz Siyah Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır konusu asla modası geçmeyecek olan bir makyaj klasiğidir. Özel gecelerde, davetlerde, partilerde, konserlerde ya da sevgilinizle geçireceğiniz romantik bir gecede her zaman kullanabileceğiniz siyah dumanlı göz makyajı sizi son derece seksi ve etkileyici gösterecek olan bir uygulamadır aynı zamanda.

4 Mevsim yapabileceğiniz dumanlı göz makyajı elbette ki günlük anlamda ya da ofiste kullanılabilecek olan bir makyaj stili değil… Çünkü bu uygulama ofis ve günlük makyajı için ultra aşırı ve dikkat çekici efektlere sahiptir.

Döneme Göre Siyah Ürün Seçimi

Mevsimsel olarak bu sade makyaj stilinde ayrışan noktalar ise kalıcılığı daha hafif olan toz – kuru ürünler ya da kalıcılığı daha yüksek olan ıslak stick – krem türündeki ürünler olarak ayrışabilir ancak. Örneğin yazın sıcaklarında makyajın kalıcılığını arttırmak gereksinimini hesaba katmamız gerekirse, krem farlar öne çıkıyor. Bu anlamda kalıcılığı maksimum yüksek ürünler arasından far olarak tatoo creme türündeki ürünlere yönelebilirsiniz

Bunun için az bir miktar siyah krem farı göz kapağınızın orta noktasına kondurarak kesik uçlu far süngeriyle sağa – sola hareketler yapın ve siyah farınızı dağıtın. Ayrıca dilerseniz bu rengin eşliğinde füme ve koyu lacivert tonlarından da yararlanabilirsiniz. Bunun için üçlü palet halinde hazır satılan dumanlı göz makyajı setlerinden satın alarak yararlanabilirsiniz.

Örneğin gözlerinizin başlangıç noktasında yoğun füme, ortasına siyah ve en uç noktasına ve çerçeveli çukur kısmına da ‘dark blue’ tonlarından sürebilirsiniz. Sonrasında da renklerin hafifçe üzerinden geçerek geçiş noktalarını birbirine karıştırabilir ve buğulu göz makyajınızı tamam edebilirsiniz. Ardından da siyak kalem ile alt ve üst göz pınarlarınıza içerden mükemmel çerçeveler çekebilir ve kirpiklerinizin üzerinden eyeliner çizgisi çekebilirsiniz.

Siyah Göz Kalemi Yeter

Aslında sadece tek bir siyah göz kalemi ile buğulu – dumanlı siyah göz makyajı yapabilmeniz mümkün. Diyelim ki dışardasınız ve sade makyaj malzemelerinizi evde unuttunuz. Hemen edineceğiniz siyah bir göz kalemiyle bunu başarabilirsiniz. Yalnızca kaleminizin renk tonu isli kömür siyahı tonunda olmalı. Öncelikle siyah göz kalemiyle göz kapaklarınıza enine kalın bir şerit çekin ve sonrasında da bu şeridi parmaklarınızla sağa – sola doğru iyice dağıtın. İşte dumanlı makyajınız hazır.

 

Kaynak : https://sademakyaj.com

Bir Cevap Yazın