Doğal Saç Uzatma Yöntemleri ile Evde Mükemmel Sonuçlar

1 Yorum

Doğal saç uzatma yöntemleri evde nasıl yapılır? saç uzatmak için doğal yöntemler var mı? Hızlı saç uzatma yöntemleri neler? Biz kadınlar genel olarak hepimiz güzelliğe ve görünümümüze çok önem veririz. Dış görünüşümüz bizim iç dünyamıza da yansır ve ruh halimiz ona göre şekillenir. Saç uzatma yöntemleri de tamamen güzel olmak için uygulayabileceğimiz şeyler. Bunun için çeşitli saç uzatma yolları deneriz ve çoğu zaman sabredemediğimiz için başarısız oluruz.

Güzel saçlara sahip olmak bizim güzelliğimizin en önemli detaylarından biridir. Çünkü hangi kadın uzun, gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak istemez ki? Şimdi ki yazımız bir anda saçlarını kısacık kestirip pişman olanları, düğünü nişanı yaklaşıp hayalindeki gelin saçını yaptıracak olanı, kısacası saçlarım uzasın diyen ve saç uzatma yöntemleri evde  nasıl uygulanır merak eden herkesi ilgilendiriyor.

Komşu Kızı, sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olabilmen, saçlarını doğal yöntemler ve doğal kürlerle en hızlı saç uzatma yöntemi hangisi, saç uzatmak için doğal yöntemler neler senin için araştırdı.

Unutma! Saç uzatma sabır isteyen ve zaman alan bir süreçtir.

İlgini çekebilir : Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur

Saç Uzatma Yöntemleri Denemeden Önce Dikkat Etmen Gerekenler

Saç uzatma yöntemlerinden önce dikkat etmen gereken bazı durumlar var. Öncelikle senin için olumsuz sonuçlara sebep olan yada sebep olabilecek bu durumlara çözüm üretmeli veya önerileri dikkate almalısın.

  1. Halk dilinde dolaşan kestirdikçe uzar cümlesinin ispatı birçok örnekle mevcut. Bu dillerimizden düşmeyen lafa mutlaka kulak vermelisin. Çünkü saç uçlarındaki kırıkları aldırdığın zaman saçlarının uzaması daha hızlı ve sağlıklı olur. 
  2. Saç Şekillendirmeye yarayan aletler. Saç düzleştirici, maşa vs. Bu tür şekillendirici aletler, saçlarına yüksek ısı uygulandığı için zarar verir. Kırarak hatta koparak dökülmelere sebep olur. Eğer saçlarını doğal ve sağlıklı bir şekilde uzatmak istiyorsan şekillendirici aletlerden uzak durmanda fayda var.
  3. Yastık kılıfı, evet evet yanlış duymadın. Kullandığımız yastık kılıflarının bile saç dökülmesi sorunlarımızda payı büyük. Saten yastık kılıflarına nazaran pamuklu yastık kılıflarının saçları daha çok döktüğü ispatlanmış. Bu yüzden uzmanlar pamuklu yastık kılıfları yerine saten yastık kılıflarını tercih etmeni öneriyor.
  4. Saç Kremi, mutlaka ama mutlaka kullanın derim. Çünkü saç kremleri içerisinde besleyici ve onarıcı maddeler barındırdığından saçına sağlıklı ve parlak bir görünüm katar.
  5. Duşta masaj, saç diplerine duştayken mutlaka masaj yap. Saçının tüm  köklerine masaj yapmak hem saç diplerindeki kan akışını hızlandıracak hem de rahatlamanı sağlayacaktır. 
  6. Sıcak-soğuk uygulaması. Saç diplerini sıcak suyla yıkadıktan sonra soğuk suyla da yıka. Saçlarına şok etkisi yaratıp kan dolaşımını hızlandırır. 

Yukarıda bahsedilen önerileri dikkate aldığını varsayarak saç uzatma yöntemlerine geçiyorum. Saç uzatmak için doğal yöntemler ile saç uzatma yöntemleri evde uygulanarak sende ve kolayca saçlarını uzatabileceksin.

Eğer amacın saç uzatmak değilde kısa saçların için çözüm arıyorsan Kısa Saç Modelleri başlıklı sayfamız ilginizi çekebilir.

Doğal ve Etkili Saç Uzatma Yöntemleri

Senin için hazırladığımız saç uzatma yöntemleri evde kolaylıkla kullanılabilir. Hızlı saç uzatma maskeleri ile sende dilediğin uzunluktaki saçlara sahip olabilirsin. Unutma! Saç uzatmak sabır isteyen ve zaman alan bir süreçtir.

Muz ve Zeytinyağı Maskesi ile Saç Uzatma

Hızlı saç uzatma maskeleri arasında belkide en etkilisi. Bu maskeyi haftada en az bir kere uygulamanızı tavsiye ederim. Saç yoğunluğunuza göre 2 yada 3 adet muzu ,1 yemek kaşığı zeytinyağ ve 1 yemek kaşığı bal ile iyice karıştırın. Hazırladığınız maskeyi masaj yaparak saç diplerinize uygulayın. 20 dakika kadar bekleyip durulayın. 

Karabiber ile Saç Uzatma Yöntemi

Karabiber saçlarınızın onarımına ve uzamasına yardımcı olur. 1 yemek kaşığı karabiberle yarım su bardağı limon suyunu karıştırın ve yumuşak sürülebilir bir macun elde edin. Saç yoğunluğunuza göre miktar artabilir. Hazırladığınız bu karışımı saç diplerine uygulayın. Ve saçlarınızı bir bone yada herhangi bir nesneyle başınızı örtün ve hazırladığınız karışımının saç köklerinde derinlere temas etmesini sağlayın. 25-30 dakika kadar sonra da durulayın. 

Patates Maskesi ile Saç Uzatma

Yine saç yoğunluğunuza göre miktarı ayarlayabilirsiniz. Yeteri kadar patatesi haşlayıp içerisine bal ve yumurta sarısı ekleyin. İyice karıştırıp saçınıza sürün ve 25 – 30 dakika kadar bekletip ardından durulayın. 

Soğan Maskesi ile Saç Uzatma Yöntemi

Birçoğumuzun kokusundan rahatsız olduğu bir maskedir. Fakat kokusundan rahatsız olacaklar için hafta sonu yapmanız önerilir. Soğanları haşlayın ve suyu soğuduktan sonra içerisindeki soğanları çıkarıp suyunu saçınıza iyice yedirin. 15-20 Dakika kadar bekledikten sonra yıkayın. Saçınızı besler ve parlaklık sağlar. 

Yeşil Çay Maskesi Kullanarak Saç Uzatma

Yeşil çayın içerisindeki antioksidanlar saç dökülmesini önler ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Yine miktarı saç yoğunluğunuza göre ayarlanacak şekilde yeşil çayı demleyin ve biraz soğuduktan sonra saçınıza uygulayın. 1 saat kadar bekleyin ve saçınızı soğuk suyla durulayın. 

Her Derde Deva Sarımsak ile Saç Uzatma Yöntemi

Hızlı saç uzatma maskeleri arasında etkili olan her derde deva olan sarımsak ve zeytinyağı ile saçlarını uzatmak son derece kolay. Zeytinyağının içine birkaç diş ezilmiş sarımsağı koyun. İkisini birlikte kaynatın. Daha sonra soğumaya bırakın. Biraz soğuduğu zaman saç diplerinize doğru yoğunlaşarak saçınızın her bölgesine uygulayın. 20-25 dakika kadar bekletip durulayın. 

Saç uzatma yöntemleri ile evinizde doğal ve kolay bir şekilde saç uzatmak mümkün. Sadece sabırlı olun.

Bir Cevap Yazın

1 Yorum

  1. Sinem

    Saçlarımın her zaman uzun bakımlı ve sağlıklı olmasını istiyorum ama hep uzamaya başladığında kırıklar oluyor ve uzama duruyor kestir yine aynı uzunluğa gelince aynı durum bu yüzden sağlıklı uzatma yolu ararken likit keratin dip bakım yağı ile karşılaştım tavsiye üzerine saçlarım likit keratin den sonra sağlıklı uzuyor ve normalden hızlı uzamasına rağmen kırık falan da yok uzamada durmuyor yıpranma olmadığı için uzun saç seven benim için likit keratin vazgeçilmez.