Makyaj Teknikleri

Yorum Yap!

Bu makyaj teknikleri neredeyse her kadın tarafından bilinmeli, bilinmiyorsa öğrenilmeli. Daha önceki Makyaj Nedir başlıklı yazımızda söylediğimiz gibi, makyaj her kadın için sihirli bir değnek gibidir. İşte bu değneği kullanmasını bilmek, inceliklerini öğrenmek, tekniklerini uygulamak gerekir. Doğru makyaj teknikleri ile her kadın kusursuz bir görünüme sahip olabilir yada güzelliğine güzellik katabilir. Komşu Kızı sizler için çok basit olan makyaj teknikleri hakkında araştırma yaptı. Bakalım bu teknikler nelerden oluşuyor.

Kahve Tonlarında Far ve Toz Pembe Dudaklar

Makyaj teknikleri sıralamasında en başta gelir ve kurtarıcıdır. Neredeyse her kıyafet ile uyumlu bir makyaj tipidir. İsterseniz normal günlük hayatınızda kullanın, isterseniz akşam yemeğine çıkarken. Bu makyaj tipi her zaman kurtarıcıdır. Dudağınıza sürdüğünüz hafif mercan rengi yada yine hafif bir toz pembe ruj gözünüzdeki kahverengi tonların dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Eyeliner ve Kırmızı Ruj

İddia ediyorum, makyaj teknikleri listesinin en başında gelir. Çünkü kırmızı ruj ve eyeliner ikilisi neredeyse tüm kadınlara yakışacaktır. Hatta bu ikilinin yakışmayacağı bir kadın hayal bile edemiyorum. Tek yapman gereken ten rengine uygun bir kırmızı tonunu yakalamak. Hepsi bu kadar basit. Bu ikiliyi kesinlikle tavsiye ediyorum.

Altın Tonlarında Far & Bordo veya Koyu Kırmızı Mat Ruj

Bu olayda biraz dikkatli olmakta fayda var. Bu tip makyaj teknikleri uygularken koyu rujları dudağımızın dışına taşırmadan sürmemiz gerekir. Zaten koyu bordo bir ruja hangi altın tonununu uygularsanız uygulayın çok yakışacaktır.

Makyaj teknikleri bu 3 başlıktan oluşmuyor. Daha bir çok masaj teknikleri var ancak sıkılmamanız için yazıları kısa tutmaya çalışıyorum.

Bir Cevap Yazın