Makyaj Hileleri Nasıl Yapılır ?

Yorum Yap!

Güzellik göreceli bir kavram, bunu gerçekleştirebilmek için bir çok öneri var ve bunların bazıları hem zahmetli hemde uzun zaman gerektiriyor. Bizde bugün vakti olmayan kadınlar için,  daha hızlı ve daha kolay yapabilecekleri makyaj hileleri hakkında bilgi verelim dedik. Hızlıca etkileyici bir güzelliğe kavuşmak için hemen hemen her kadının bazı makyaj hileleri vardır. Sizde bu hileleri bize yorum kısmında anlatabilirsiniz. Şimdilik bir kaç tane makyaj hilesi hakkında biz bilgi verelim. Zamanla eklemeler yaparız.

Makyaj yaparken çok fazla makyaj malzemesi kullanmak her zaman güzel ve kusursuz bir makyaj yapmayı başardım demek değildir. Mesele kusurları en az malzemeyle gidermekte. Bu kapatmadı yahu birde şundan süreyim değildir yani. Ne kadar az boya o kadar iyi makyaj demektir. İlginizi çekerse Makyaj ile ilgili diğer yazımıza da göz atabilirsiniz.

Komşu Kızı – Makyaj Hileleri

  1. He zaman için cildinize uygun fondöteni seçin. Hepimizin bildiği gibi ne kadar çok fondöten o kadar kötü makyaj demektir. Bazılarınız buna hayır diyebilir ancak cildimizin rengini değiştirmek için fondöten ile kendimizi tamamen boyamaya gerek yok.
  2. Eğer gözleriniz küçük ve çekik gözlü ise koyu farlardan uzak durun ve mutlaka ince uçlu eyeliner kullanın. Küçük ve çekik gözlü kadınların en büyük kabusudur gözlerini gösterememek.
  3. Gözlerini daha büyük ve çekici gösterebilmek için iç kısımlara beyaz ve ten renginde yumuşak bir göz kalemi sürün.
  4. Makyaj hileleri için bir diğer öneri ise dudak balmlarınızı rujunuzun üzerine değil, altına sürün. Yani rujunuzu sürmeden önce balm kullanın.
  5. Eyeliner ile kirpik kıvırmak. Bu madde eyeliner kullanmakta zorlananlar için. Kirpik kıvırıcılarımızın iç kısmına eyelliner sürüyoruz ve böylelikle kirpiklerimiz kıvrılırken eyeliner de kolayca çekilmiş oluyor.
  6. Makyaj hileleri ve Nemlendirici ile paramızı kurtaralım. Diyelim ki tenimize uygun olmayan yanlış bir fondöten seçimi yaptık. ” Tuhh gitti paracıklar.. ” demiyoruz ve hemen tenimize koyu gelen fondötenle nemlendiricimizden biraz karıştırıyoruz ve daha açık tonda bir fondötene sahip oluyoruz.
  7. Gözlerimizde far kullanmadan önce, iç kısıma beyaz bir eyeliner çekerseniz, gözlerinizin hem daha iri hemde daha çekici görünmesini sağlarsınız.
  8. Rujum kalıcı olsun. O zaman rujunuzu sürdükten sonra fazlalığı peçete ile alın.

İlginizi çekebilir : Makyaj Teknikleri

Şimdilik bu kadar. Bu hileleri günlük hayatta kolayca kullanabilirsiniz. Sizde aklınıza gelen makyaj hileleri varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz Makyaj hileleri sayfamızı zamanla güncellemeye gayret göstereceğiz. Komşu Kızını takip edin!

Bir Cevap Yazın