Yoğurt Pul Biberi Limon Kürü Diyeti ile Mükemmel Zayıflama

Yorum Yap!

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımızda evde uygulanabilecek en kolay diyet kürlerinden birisi olan ve göbek eriten, limonlu yoğurt kürü diyeti hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu kürü  zerdeçal ile yapabileceğiniz gibi zencefil veya pul biberi ile de yapabilirsiniz. Zayıflatan ve göbek eritmek için kullanılan, aynı zaman da evde de rahatça yapabileceğiniz bu diyet kürü için kullanılan malzemeleri isterseniz hemen verelim.

Yoğurt Biber Limon Diyeti İçin Malzemeler

Hemen hemen her evde bulunan malzemelerden oluşan bir zayıflama kürü olarak öne çıkmaktadır.

 1. Yarım Limon – Limonlu Yoğurt Kürü Diyeti için limon şart.
 2. Yoğurt – 3 yemek kaşığı ve az yağlı olacak. Doğal olması tercih sebebidir.
 3. Yarım çay kaşığı zerdeçal. Zerdeçal bulamayanlar zencefil yada pul biberi kullanabilirler.

Bu diyet kürü ile hem doğal hem de sağlıklı bir diyet yapmış oluyoruz.

Nasıl Yapılır – Nasıl Hazırlanır ?

Hazırlanışı oldukça basit bir kürdür. İçindekilerin azlığı kadar yapılışı da bir o kadar kolay. Malzemeleri sığacak kadar bir kase içerisine koyuyoruz. Verilen ölçülere sadık kalacak şekilde güzelce karıştırıyoruz. İşte hepsi bu kadar. Nasıl yapılır, nasıl hazılanır diye merak edenler için daha fazlası yok. Çok basit bir zayıflama diyeti olduğunu belirtmiştik. Doğal ve sağlıklı bir göbek eritme diyeti sizler için hazır. Malzemeler listesinde belirttiğimiz gibi zerdeçal bulamayanlar isterlerse bu kürü pul biberi ve zencefil ile de yapabilir. Ölçüler yine aynı şekilde olacaktır.

Limonlu Yoğurt Kürünün Uygulanışı

Bu karışımı yaklaşık 2 hafta boyunca pes etmeden kullanıyoruz. İlk bir iki gün içerisinde sonuç almayı kimse beklemesin. Uygulanışı da oldukça basit olan bu kürü gece yatmadan yarım saat önce tüketiyoruz. 2 hafta sonunda da sonuçlarını gözlemliyoruz.

Yoğurt Pul Biber Limon Kürü Kaç Kilo Verdirir?

Kaç kilo verilir sorusunun cevabı aslında tamamen size bağlıdır. Hem diyet yapmak hemde durmadan yemek istiyorsanız maalesef kilo veremezsiniz. Hiç kaç kilo verilir diye düşünmeyin. Yoğurt kürü uygulayan kişiler 1 haftada 3 kilo yada 5 günde 3 kilo gibi kilolar verdiklerini dile getiriyorlar. Kaç kilo verilir sorusunun asıl cevabını bu kürü uygularken yanında yaptığınız egzersizler belirleyecektir. Egzersiz Nedir başlıklı yazımızda bulunan Egzersiz Hareketleri Çeşitleri alt başlığını okuyabilirsiniz.

Yoğurt Kürünün Faydaları

Hiç şüphesiz ki zayıflamak söz konusu olduğu zaman zayıflatan tüm diyetleri bir şekilde deniyoruz yada araştırıyoruz. Bunların bazıları sağlıklı zayıflama sağlasa da bazıları maalesef sağlıksız zayıflamamızı sağlıyor. Ancak limonlu yoğurt kürü diyeti sağlıklı diyet listesi arasında yer alıyor. Malzemeleri için de detaylı bir araştırma yapılırsa hepsinin ayrı ayrı faydalarının olduğu görülecektir. Göbek çevresi yağlarınızdan yoğurt kürü diyeti ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yoğurt kürünün en büyük faydası metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur. Özellikle göbek eritmek için göbek çevresindeki yağlardan ve ödemden kurtararak kilo vermeyi sağlar.

Gece atıştırmalarını engeller. Tok tutma özelliği olmasından dolayı geceleri atıştırma isteğiniz olmayacaktır. Bu sayede şişkinlik ve kabızlıkta önlenecektir.

Yağ yakar. Bir çok zayıflama diyeti kaslarınızı yakmanıza neden olur ve bu şekilde sizi zayıflatır. Ancak zayıflatan yoğurt kürü sadece yağ yakıcı özelliğe sahiptir.

Aynı zamanda;

 • Ödem söktürücü etkisi vardır.
 • Karın şişkinliğini giderir.
 • Göbek ve basendeki yağları yakar.
 • Genel vücuttan kilo vermeyi sağlar.
 • Tatlı isteğini keser.
 • Kısa sürede kilo verdirip motivasyonu artırır.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Göbek Eriten Yoğurt Kürünün Zararları Nelerdir?

Bu kürü uygularken dikkat etmeniz durumlar var. Verilen ölçülerin dışına çıkmadan uygulamanız gereken bu zayıflama kürü tansiyon düşmesi yada mide rahatsızlıkları gibi sorunlara sebep olabilir.

 1. Zerdeçal tozu ve zencefil tozu yerine pul biber kullanılacaksa, mutlaka güvenilen yerden alınmalı, kalitesine dikkat edilmelidir. Yoğurt kürü hamileler ve emziren anneler için uygun olmayabilir. Mide sorunları yada tansiyon sorunları olanlar veya astım hastaları öncelikle doktorlarına danışarak kürü uygulamaya başlayabilir.
 2. Malzemeler içerisinde bulunan gıdalara karşı alerjisi olan kişilerin kürü kesinlikle uygulamaması gerekir.
 3. Gastrit sorunu yaşayan kişiler, yoğurt kürünü sadece limon ve yoğurt kullanarak tüketebilir.
 4. Zayıflama ile kronik sorunu olan kişiler diyetisyenin onayı dahilinde hazırlayacağı uygun bir listeyle yoğurt kürünü tüketebilir.

Not:Kürün her akşam taze tüketilmesi gerekir. Bir gün önceden yapılan kürün hiçbir faydası olmayacağı düşünülerek, en fazla yarım saat içerisinde tüketilmelidir.

Yapılan bir araştırmaya göre yağsız yoğurt tek başına tüketildiğinde bile göbek yağlarının %80’ini erittİği ortaya çıkmıştır. Yoğurdun yanı sıra zencefilin yağ yakıcı özelliği olduğu, zerdeçalın vücuttaki ödemi attığı, hazmı kolaylaştırdığı ve hafızayı etkili bir şekilde güçlendirdiği, tarçının ise zayıflamada yardımcı olduğu araştırma sonucunda kanıtlanmıştır.

Göbek eriten limonlu yoğurt kürü diyetini kullanmadan önce lütfen doktorunuz ile iletişime geçiniz.

 

Bir Cevap Yazın