Lahana Çorbası Diyeti ile Hızlı ve Kısa Sürede Zayıflamak

Yorum Yap!

Lahana çorbası diyeti kısa sürede hızlı kilo verdirmeye yarayan, kısa sürede zayıflatan bir kür olarak bilinir. Son zamanlarda hızlı ve kısa sürede zayıflamak için lahana diyeti uygulaması diyet listelerinin en başında yer almaktadır.

Zayıflamak için diyet önerilerinde ilk sıralarda olmasının asıl sebebi düşük yağlı olması ve içeriğinde yüksek miktarda lif bulunmasıdır. Dilerseniz öncelikle zayıflamak için diyet lahana çorbası nasıl yapılır malzemeleri nelerdir bir bakalım.

Zayıflatan Lahana Çorbası Diyeti İçin Malzemeler

  • 1 adet orta boy Lahana
  • 1 adet soğan
  • 1 adet havuç
  • 1 veya 2 diş sarımsak (Tercihe göre ilave edilebilir. İstemeyenler için olmasa da olur.)
  • 2 adet domates
  • 1 tatlı kaşığı pul biber
  • 1 tatlı kaşığı karabiber
  • Yarım limonun suyu (orta boy limon )

Lahana diyeti için çorbamızın içerikleri bu kadar. İsteğe bağlı olarak çorbanıza bir boğum kereviz ekleyebilirsiniz.

Lahana çorbası hızlı ve kısa sürede vücudu zararlı maddelerden arındırır ve kendinizi sağlıklı hissetmenizi sağlar.

Diyet Lahana Çorbasının Yapılışı

Diyet lahana çorbasının yapımı oldukça basit ve pratik. Malzemeler küçük küçük ve küp küp doğranıp tencereye alınır. Üstü kapanacak kadar su ilave edilip önce yüksek ateşte 10 dakika, daha sonra orta ateşte 30-35 dakika arası pişmeye bırakılır. Pişmeye yakın baharatlar ve limon suyu ilave edilir. Pişince isterseniz mikserle çekebilirsiniz. Dilerseniz az miktarda salçada ilave edebilirsiniz. Çektiğinizde domates çorbası gibi bir kıvama dönüşüyor ve tadı da gayet güzel oluyor.Hızlı ve kısa sürede zayıflamak için diyet lahana çorbası yapılışı bu kadar basit. Afiyet olsun.

Hızlı Zayıflamak İçin Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Uygulanır?

Lahana çorbası diyeti bir hafta boyunca uygulanır. Kısa sürede zayıflamak için etkili bir diyettir. Ne kadar çok tüketilirse o kadar çok metabolizmanız çalışır, o kadar çok yağ yakılır ve o kadar çok kilo verilir. Daha öncede söylediğimiz gibi lahana diyeti uygulanırken alkol alınması zararlıdır. Bir hafta boyunca  lahana çorbası dışında yağsız süt, sebze veya meyve gibi gıdalar tüketilmelidir. Lahana diyeti uygulanırken başka ek gıda takviyeleri tüketilmemelidir.

Lahana diyeti bir haftadan fazla uygulanmamalıdır. Bir hafta sonunda verilen kilo kontrol edilmeli ve gerekirse bir kaç gün ara verip tekrar diyete başlanmalıdır. Aksi takdirde beslenme bozukluklarına neden olabilir.

Lahana çorbası diyeti uygulanırken günde 1.5 – 2 litre arasında su tüketilmelidir. Kendinizi açlık ile sınamanıza gerek yok. Kalori açısından düşük olduğu için her acıktığınızda lahana çorbası tüketebilirsiniz.

Lahana Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Lahana suyu ile kaç kilo verilir? Bu sizin metabolizmanıza, yağ yakma durumunuza ve beslenmenize göre değişiklik gösterecektir. Ancak kullananlar genelde haftada 4 – 5 kilo verdiklerini dile getirmektedir. Hızlı zayıflamak için kullanıldığını belirtmiştik. Lahana diyeti ile kilo verenler aynı zamanda göbek eritmek içinde çok etkili olduğunu belirtiyor. Göbek eritmek için lahana diyeti gibi bir başka diyet olan Limonlu Yoğurt Kürü ile Göbek Eriten Zayıflama Diyeti başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Lahana kürü ile kaç kilo verilir? Kısacası sizin bu diyete ne kadar bağlı kaldığınıza ve metabolizmanıza bağlı olarak verilen kilolar değişiklik gösterecektir. 

Lahana Çorbası Diyeti Yararlı Mı Zararlı Mı?

Lahana çorbası diyeti, protein açısından zengin olmadığı için hızlı ve kısa sürede zayıflatan bir diyet biçimidir. Bu yüzden vücudunuza yeteri kadar besin girmeyeceği için dikkatli olmalısınız. Bu durum besin eksikliğine neden olacaktır. İşte bu yüzden diyet uygulanırken bir haftayı geçmeyecek bir süre belirlenmelidir. Ayrıca sürekli lahana çorbası ile günü geçirmek sıkıcı olacaktır.

Diğer durumlarda lahana çorbası diyeti uygulanabilir bir diyettir. Ödem atmanızıda yardımcı olacaktır. Ucuz ve evde uygulanabilir bir yöntem olmasından dolayı kendiniz istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Lahana çorbası diyeti en başta da dile getirdiğimiz gibi hızlı ve kısa sürede zayıflamak için uygulanır. Hızlı zayıflamak için kullanılan bu diyet bir haftadan fazla uygulanmamalıdır.

Bir Cevap Yazın