Kısa Saç Modelleri için Cesaretin Var Mı?

Yorum Yap!

Genellikle kısa saç denilince ilk akla gelen erkekler olur. Ancak günümüzde globalleşen dünyayla birlikte bayanlarda da kısa saç modelleri ön plana çıkmaya başladı. Biz kadınlar genelde uzun saç modelleri kullanırız. Çünkü uzun saç çok fazla kusur örter. Kısa saç modelleri her kadının cesaret edebileceği türden değil. Ama bunun altındaki sebepse çoğu kadının kendine yakışan kısa saç modelini bulamamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca uzun saç modelleri hem uğraşması zor hem fazla ilgi ve zaman ister.

Kısa saçlarda en önemli detay yüz şeklidir. Eğer yüzün küçükse kısa saç modelleri sana çok yakışacaktır. Kendine ve yüz şekline en uygun olan bir kısa saç modelini bulduğunda eminiz ki kısa saçlar için cesaret edebileceksiniz.

Peki kısa saç modelleri her kadına yakışır mı? Kısa saç modelleri denemeden önce neye göre karar vermeliyiz?

Bu yazımızda sizlere kısa saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. 

Kısa Saç Modelleri Her Kadına Yakışır Mı ? 

Az öncede belirttiğimiz gibi her kadının yüz şekline uygun kısa saç modelleri mevcuttur. Önemli olan doğru modeli bulmanız. Kısa saçların uzun saçlara göre avantajları daha fazladır. Örneğin çalışan bir bayansanız işe geç kalmak pahasına saçlarınızla vakit harcamak zorunda kalmazsınız yada hazırlanırken fazladan 1 saatinizi aynanın karşısında geçirmek yerine doğru modeli bulduğunuzda 5 dakikada hazırsınız ve üstelik bakımı da oldukça pratik ve kolay.

Ancak şunu da belirtelim ki kısa saç modeli kilolu bayanlarda pek hoş durmayabilir. Çünkü kilolu bayanların vücut hatları şekilsiz olduğundan bu saç kesimi onlarda pek iyi durmayabilir. Eğer ki sizin de kilo probleminiz yada vücut hatlarınızda bir orantısızlık  varsa kısa saç modeline karar vermeden önce bir kez daha düşünün derim. 

Yüz Şekillerine Göre Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modeli bana niye yakışmıyor? Kısa saç modelleri her zaman ilgimi çeker ama cesaret edemiyorum diyenlerden biriysen bu yazımızı dikkatle okumaya devam et. Her yüz tipi için farklı farklı kısa saç modeli bulabilirsiniz Ancak önemli olan kendi yüz tipine en uygun kısa saç modeli bulmaktır.

Senin için yüz tipine göre kısa saç modellerini araştırdık.

Kalp Şeklindeki Yüzler için Kısa Saç Modelleri

Bazı güzellik uzmanları kalp şeklindeki yüzler için ters üçgene benzer derler.
Kalp şeklindeki yüzlerde geniş saç çizgileri ve sivri çeneler bulunur. Eğer sizde bu yüz tipine sahipseniz şok şanslısınız. Çünkü kalp şeklindeki yüzler çok nadir görülen yüz tiplerinden biridir. Kalp şeklindeki yüzlere gidebilecek en ideal kısa saç modeli ise asimetrik kesim yapılmış saçlardır. Böylece yüz şeklimiz daha orantılı bir görünüm kazanacaktır. 

Yuvarlak Yüzler için Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak yüze sahip bayanlar tek yapmanız gereken pixie saç kesim modelini uygulamak. Böylelikle yüzümüzün daha uzun görünmesini sağlamış oluruz. 

Kare Yüzler için Kısa Saç Modelleri

Kare tipli yüze sahipseniz çene hizanızda hafif katlı bir kesim tercih ederek yüzünüzün köşeli yapısını saklamış olursunuz. 

Oval Yüzler için Kısa Saç Modelleri

Oval yüz tipine sahip bayanlar kâkül gayet müsait bir yüze de sahip demektir. Şakaklarından hafif katlarla birde kâkül kesilmiş bir kısa saç modeli yüz hatlarının daha orantılı görünmesini sağlar. 

Kısacası kısa saç modelleri için cesaretini toplamalı ve sana en uygun kısa saç modellerinden birini denemelisin.

Kısa saç modellerinden sıkıldım saçlarımı uzatma istiyorum diyorsan Saç Uzatma Yöntemleri başlıklı yazımıza göz atabilirsin.

Bir Cevap Yazın