Kadınlarda Saç Ekimi – Yöntemleri ve Fiyatları

Yorum Yap!

Saçlarımız, ah o güzel saçlarımız. Saçlar tüm kadınların en önemli güzellik unsurlarından biridir. Biz kadınlar erkeklere nazaran saçlarımız söz konusu olduğu zaman daha duygusal olabiliyoruz. Aynı durum saç ekimi içinde geçerlidir. Kadınlarda saç ekimi konusu biraz karışık bir durum. Bu konuyu sizler için derledik topladık. Bakalım kadınlarda saç ekimi nasıl oluyormuş.

Saç Ekimi, yaşadığımız saç kayıplarını onaran etkili bir yöntemdir. Bu döneme gelene kadar hepimiz türlü türlü kimyasal ve bitkisel çözümler denemiş olabiliriz. Ancak, bu tür kimyasal yada bitkisel yöntemler her saç dökülmesinde çözüm olmamaktadır. İşte kadınlarda saç ektirme bu durumda devreye giriyor. Kadınlarda saç ekimi konusuna girmeden önce, dilerseniz  Kadınlarda Saç Dökülmesi Neden Olur başlıklı yazımıza bir göz atabilirsiniz. Kadınlarda saç ektirme, iğneyle kuyu kazmaya benzer. Zor ve sabır gerektiren bir süreçtir.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır derseniz erkeklerde yapılan saç ekiminden bir farkı yoktur. Bayan saç ekimi uzun süreçli ve sabır gerektiren bir işlemdir.

Genellikle bayan saç ekimi işlemi sırasında FUT ve FUE olarak bilinen yöntemler uygulanır.

FUT denilen toplu saç kökü alma yönteminde ense kısmından toplu olarak saçlar alınır ve toplu olarak ekilir.

FUE tekniği ile saç ekimi tek tek kıl köklerini alıp, tek tek ekmek olduğu için daha zahmetlidir ve genelde erkeklerde daha çok tercih edilir. Ancak bayan saç ekimi açısından en iyi sonucu fue yöntemi vermektedir ve en son gelişmiş yöntem fue yöntemidir.

Fut Yöntemi ile Saç Ekimi
Fut yöntemi ile saçın alındığı bölgenin görüntüsü

Kadınlarda Saç Ekimi Sonrası İz Kalır Mı?

Eğer saç ektirme işleminiz FUT yöntemi ile yapılmış ise iz kalacaktır. Bu yöntem ile enseden toplu olarak alınan kıllar yine toplu olarak ekilmektedir. Fut yöntemi ile saç ektirme işleminde iz kalabilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi İçin En İyi Yöntem Nedir?

Kadınlarda saç ektirme için en iyi yöntem uzman doktorunuz tarafından belirlenecektir. Yapılacak olan testler ile sizin için en iyi yöntem  FUT yöntemi mi yoksa FUE yöntemi mi oluğu belirlenecektir. FUT yöntemi uygulanırken saçlar toplu olarak alınıp dikildiği için zaman açısından tasarruf edilebilir. Ancak unutulmamalıdır ki, FUT yöntemi ile iz kalma olasılığı yüksektir. İz kalmamasını istiyorsanız en iyi saç ekim yöntemi FUE yöntemi olacaktır. Daha öncede söylediğimiz gibi kadınlarda saç ektirme için en iyi saç ekim yöntemi dermatolog tarafından belirlenecektir.

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimleri işleminde saç ekim fiyatı belirlenirken dökülme yoğunluğu ve saçın döküldüğü bölge dikkate alınmaktadır. Saç ekim fiyatları ortalama olarak 1500 liradan başlar ve 5000 liraya kadar değişir.

Ama her saçın ihtiyacı olan ekim miktarı farklı olacağı için saç ekim fiyatı doğal olarak değişecektir. Saç ekimi yapılacak olan alan iyice muayene edilerek tahmini bir saç ekim fiyatı belirlenir. Eğer 1 yıl süre geçerse ve hastanın saçları istenilen yoğunlukta olmazsa, uygulama tekrarlanabilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Zararlı Mı?

Her ameliyatta olduğu gibi saç ektirme ameliyatının da zararları vardır. Kadınlarda saç ekimi zararlı mı sorusunun cevabını Saç Ekimi Zararları Nelerdir başlığı altında inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın