Kadınlarda İdrar Kaçırma Neden Olur?

Yorum Yap! İdrar Kaçırma Neden Olur

Biz kadınların gizli sorunlarından birisi olan idrar tutamama yada idrar kaçırma neden olur detaylıca araştırdık.

İdrar kaçırma sorunun nedenleri birçok sebebe bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Bazıları kısa süredir ve diğer nedenlere göre daha kolay tedavi edilebilirler. Bazıları ise ciddi rahatsızlıklardan kaynaklanır ve tıbbı müdahale gerektirebilir. O yüzden idrar kaçırma rahatsızlığınızın altındaki sebebi bilmeniz tedaviniz için size yardımcı olacaktır.

İdrar Kaçırma Neden Olur?

Kadınlarda idrar tutamama neden olur? Genellikle vajina enfeksiyonları, mesane taşları, hormonsal değişimler, mesane timörleri, mesane çıkışı tıkanıklıkları, ve zorlu doğumlardan dolayı biz kadınlarda idrar tutama sorunları yaşanabilir.

Ayrıca; sinirsel Hastalıklar, kabızlık, fazla kilolu olmak, obezite, kontrolsüz şeker hastalığı, beyin fonksiyonlarında yavaşlamaya neden olan hastalıklar ( Alzheimer, damar hastalıkları gibi) idrar kaçırmanın nedenleri olabilir. İdrar kaçırma çeşitleri için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıdaki belirtiler idrar kaçırma neden olur sorusunun bir kısmını yanıtlıyor. Alzheimer gibi hastalıktan dolayı idrar kaçırma varsa pek yapılacak bir şey yok. Diğer durumlarda idrar kaçırma tedavisi için uzman bir doktora başvurabilirsin.

Ayrıca idrar kaçırma tedavisi için kegel egzersizi yaparak tedaviye başlayabilirsin.

Bir Cevap Yazın