Evde Saç Parfümü Yapmanın En Kolay Yolu

Yorum Yap!

Evet hanımlar evde saç parfümü nasıl yapılır merak ediyor musunuz? Bu yazımızda sizlere saç parfümü evde nasıl yapılır yani evde parfüm yapimi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Biz bayanlar için saç bakımı ve saç güzelliği oldukça önemli bir konudur. Ama bakımlı, canlı ve parlak saçlara sahip olmak bir hayli uğraş gerektiren bir durumdur. Saç bakımı, yıkama ve saç şekillendirme aşamalarında kullandığımız ürünler oldukça önemlidir. Her ne kadar saçlarımıza her türlü bakımı yapsak bile gün içerisinde etraftaki kötü kokular, sigara dumanı, yemek kokuları, toz, vb. bir çok durum saçlarımıza işler ve bizleri rahatsız edecek boyuta gelir. Bunun için gün içerisinde saçlarımızı yıkamamız mümkün olmadığı için saç parfümü kullanmayı tercih ederiz.

Bazılarımız vücudumuz için kullandığı parfümleri de saçlarında kullanmaktadır. Ancak bu durum parfümlerde bulunan alkolden dolayı saçlarımıza ciddi zarar vermektedir.

Saçlarımızı hem canlı, hem güzel kokan bir duruma getirmek hemde saçlarımıza zarar vermemek için saç parfümüne para vermeye gerek yok. Evde saç bakımı maskeleri ve evde kolay saç bakımı başlıklı yazılarımızdan sonra şimdide size evde saç parfümü yapımı hakkında bilgi veriyoruz.

Evde Saç Parfümü Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Evde saç parfümü yapımı için gerekli malzemeleri bulması çok kolay ve malzeme listemizde de çok az şeyler var.

  • 1 adet sprey şişe
  • 150 mg su
  • 4 – 5 damla esans yağ (isteğe göre)

Evde Saç Parfümü Yapılışı

Kimyasal içerikli ürünler yerine kendi ürettiğimiz ürünleri kullanacak olmak kulağa heyecan verici geliyor değil mi? Işıltılı ve hoş kokan saçlara kavuşmanıza az kaldı. Evde saç parfümü yapmak için öncelikle hangi tür kokuları sevdiğinize karar vermelisiniz. Sonra saç parfümü yapımı oldukça basit. Örneğin; Yasemin, leylak, menekşe yada lavanta. Hangi kokuları saçlarınızda istiyorsunuz.

Saç parfümü için en sevdiğiniz kokuya karar verdiyseniz aktardan bu kokuyu temin edebilirsiniz. Kokuyu temiz ettiğinizi varsayarak evde saç parfümü yapılışını anlatmaya başlıyorum.

Evde Saç Parfümü Hazırlanışı

Öncelikle sprey şişenin içerisine su ve esansı doldurun. Şişenin ağzı kapalıyken yaklaşık 5 dakika boyunca çalkalayın. Saç parfümü için esans ve su karışarak iyice bütünleşmeli. Hepsi bu kadar saç parfümünüz hazır. Gün içerisinde dilediğiniz zaman evde hazırlamış olduğunuz saç parfümünü kullanabilirsiniz.

Eğer saçlarınızda kuruluk problemi varsa saç parfümünün içine saç kremi ilave edebilirsiniz.

Evde doğal saç parfümü yapımı gördüğünüz gibi oldukça basit ve kolay. Güzelliğimiz daim olsun.

Bir Cevap Yazın