Evde Yapılan En Kolay Saç Bakım Maskeleri

Yorum Yap!

Evde saç bakım maskeleri yapmadan önce saç bakımı nedir ona bir bakalım. Canlı, dolgun görünüme sahip, ışıl ışıl parıldayan bakımlı ve güzel saçlara sahip olmak için yapılan işlemlerin tümüne saç bakımı denir.

Evde Saç Bakım Maskeleri

Zeytinyağı ile saç maskesi
Zeytinyağı saçlarınız için doğal bir ilaçtır.

Her kadın sağlıklı, güzel görünümlü ve canlı saçlara sahip olmak ister. Kırılmamış ve yıpranmamış saçlar hepimizin istediği şey değil mi ? Saçlar bir kadının güzelliğidir. Ve biz kendimizi tamamlayan saçlarımıza gereken bakımı yapabilmek için kuaförlerden, saç bakım merkezlerinden temin ettiğimiz onarım kremlerini kullanabiliriz. Fakat bu durumun bir çoğumuzun bütçesini zorladığı bir gerçek. O yüzden oldukça düşük maliyette ve basit bir şekilde saçlarımıza uygulayacağımız evde saç bakım maskeleri hazırlayabiliriz. Nasıl mı ?

  • Zeytinyağı ve Bal kullanarak
  • Sirke ile saç maskesi yaparak
  • Sarımsak ile saç maskesi yaparak

Zeytinyağı ile Saç Maskesi

Sadece zeytinyağıyla yapılan bir maskedir. Saçlarımıza ihtiyacı olan canlılığı ve parlaklığı verir.  1 çay bardağı zeytinyağı ile 2 tatlı kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı tüm saçınıza yedirin. Arzunuza göre  min.1 sa- maks.2 sa arası bekletin. Süre 2saati geçmemek şartıyla. Daha sonra ılık suyla durulayın.

Elma Sirkesi ile saç maskesi 

Bu duş sırasında oldukça basit uygulayabileceğimiz bir yöntem. Saçlarımızı şampuan ve kremledikten sonra saçımızın yoğunluğuna göre saç uçlarımıza 1 yada 2 yemek kaşığı elma sirkesi uygulayıp yediriyoruz. 5 dakika bekledikten sonra saçımızı durulayıp çıkıyoruz. Bu işlem saçlarımızın canlanmasına ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır. 

Sarımsak ile saç maskesi

Özellikle saç köklerini derinlemesine besler, onarır ve dökülmesini önler. 4 diş sarımsağı havanda iyice ezin. Saç diplerinize masaj olarak yedirin. Yaklaşık 1 saat kadar bekletin ve ardından yarım çay bardağı zeytinyağıyla masaj yapın. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Evde saç bakım maskeleri hazırlamanın bir çok yolu var. Şimdilik bu 3 yöntem ile saçlarınızı canlı ve bakımlı gösterebilirsiniz. Öz güveninizi arttırabilirsiniz.

Bilgi paylaştıkça çoğalır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir