Evde En Kolay Saç Bakımı İçin Harika Öneriler

2 Yorum

Evde saç bakımı günlük hayatta yoğun bir tempoda olan kadınlar için kabus haline gelebilmektedir. 5 basit madde ile evde saç bakımı nasıl yapılır, saç bakımı nasıl kabus olmaktan çıkar bir bakalım.

1.Evde Saç Bakımı İçin Saçlarınızı Fırçalayın

Evde kolay saç bakımı nasıl yapılır? Yıpranmış saçlar için evde saç bakımı işlemine başlamanın ilk adımı saçlarınızı fırçalamaktır. Bir çok kadının bilmediği önemli bir konu olan, yağların saçınıza eşit olarak dağılmasını sağlar. Aynı zamanda kan dolaşımını da tetikler. Yağların eşit olarak dağılması saçlarınızın parlamasını sağlar. Yalnız bu işlemi yaparken acele etmeyin, yavaş yavaş saçlarınızı fırçalayın. Severek, saçlarınızı şımartarak fırçalayın. Hızlı ve kuvvetli fırçalama hem saçlarınızı kırabilir, hemde saçlarınızın altındaki deriye zarar verebilir.

2. Saçlarınızı Yıkayın

Saçınızı ne sıklıkta yıkamanız gerektiği sahip olduğunuz saç türüne bağlıdır. İnce ve yağlı saçlar her gün, kuru ve kaba saçlar ise 3 günde bir yıkanmalıdır. Ancak bu durum genel bir durum olmakla birlikte, saçınızın verdiği tepkilere göre bir yıkama planı oluşturun.

3. Saç Şekillendirme ürünleri

Saç şekillendirici ürünlerin kullanımı saç stilinize bağlıdır. Saçın hasar görmesini önlemek için bu ürünlerin kullanımını sınırlandırmaya çalışın.

4. Saçınızı Şekillendirin.

Ayrıntılı bir saç modeli veya basit bir şeyler tercih ederseniz de, saçlarınızı her gün stilize etmeniz gerekir. Saçınızı tutarken nazik davranmaya ve gereksiz yere çekmeyin veya çekmeyin. Saçınızı dikkatlice şekillendirmek ve sunum yapmak için fırçanızı kullanın.

5.Günlük Gündüz Saç Bakımı Programı

Yıpranmış saçlar için evde saç bakımı yatmadan önce, ayna önünde birkaç dakika harcayın ve saçınızı hafifçe fırçalayın. Bu, gün boyunca birikmiş olan düğüm ve karışıklıklardan sizi kurtaracaktır. Fırçaladıktan sonra, uyurken karışıklığı önlemek için saçınızı gevşek bir at kuyruğu haline getirin. Kısa saçlarınız varsa endişelenmek için hiçbir nedeniniz yoktur.

Bir Cevap Yazın

2 yorum

  1. deniz

    ben evde saf katkısız keratin yüklemesi yapıyorum çok beğeniyorum saçlarımı

    1. Hasarlı saçları onarmak için keratin kullanmanız faydalı olabilir. Ancak profesyonel bir şekilde uygulanmazsa uzun zamanda saçlarınıza zarar verebilir.