Evde Yapılan Cilt Maskeleri ile Cilt Lekelerine En Kolay Çözümler

Yorum Yap!

Bildiğiniz gibi doğa bizlere evde cilt bakımı da dahil ihtiyacımız olan her şeyi sunmaktadır. Yapılan kozmetik ilaçların çoğuda zaten doğadan gelmektedir. Bu yazımızda doğanın bizlere sunmuş olduğu Evde cilt lekelerine çözüm ve yöntemlerini ele alıyoruz.

Evde Cilt Lekelerine Çözüm

Elma sirkesi ile evde cilt lekelerine çözüm

Elma sirkesi uygulamasını cilt lekeleri için çok farklı yöntemlerle uygulayabiliriz. Elma sirkeli maskeler yaparak yada direkt olarak suyla karıştırıp cildimizdeki lekelerin üzerine elma sirkesini sürebiliriz. Pek çok şeye iyi geldiği bilinen elma sirkesi ile cilt temizlemede  de mucize bir ürün.

Evde elma sirkesi ile cilt temizleme işlemi iç en kolay yöntem ise şöyle; 3-4 çorba kaşığı elma sirkesini az miktarda su ile karıştırın ve pamuk yardımıyla lekelerinizin üzerine sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Eğer Cildiniz hassas değil ise yüzünüzde sabaha kadar da kalabilir.

Evde Cilt Lekelerine Çözüm

Maske ile evde cilt lekelerine çözüm

Elma içerikli ve elma sirkeli maskeler, buğday kürü uygulamaları, karbonatlı ve yoğurtlu tarifler cilt lekeleri için evde cilt bakım maskeleri yapımında kullanılıyor. Ayrıca domates, limon gibi evinizde bulundurduğunuz ürünlerle maske uygulaması yapabilirsiniz.

Evde cilt bakım maskeleri için ayrıca salatalıkların kesilerek cildinizde bulunan lekelerin üzerine kompres yapılması da leke gidermede yardımcı oluyor.

Karbonat maskesi ile evde cilt lekelerine çözüm

Karbonat ile cilt lekeleri konusunda mücadele edebileceğinizi biliyor musunuz? Bir çay kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı yoğurdu karıştırarak karbonat ve yoğurt maskesi olarak bilinen karışımı elde ediyoruz. Karbonat ve yoğurt maskesi yaparken, karbonatın yoğurdun içerisinde tamamen eridiğinden emin olun. Eğer bir hassas cildiniz var ise bu maskeyi kullanırken dikkatli olun. Çünkü karbonat cildinizi soyup, tahriş edebilir. Elde ettiğiniz bu karışımı cildinizde bulunan lekeler üzerine uygulayıp bir süre bekletiyorsunuz, daha sonra ılık suyla yıkayarak cildinizi temizliyorsunuz.

Eğer cildiniz çok hassas ise bu uygulamayı 2-3 dakikadan fazla cildinizde tutmayın ve maskenin içerisine koyduğunuz karbonat miktarına dikkat edin.

Evde Cilt Lekelerine Çözüm

Çeşitli yağlar ile evde cilt lekelerine çözüm

En başta da söylediğimiz gibi doğa bizlere aslında her şeyi sunuyor. Kayısı çekirdeği yağı; cildi yenileme özelliği bakımından kullanılabilecek bir yağdır, gül yağı, doğum lekelerini gidermede yardımcı olur.

Ayrıca bunun dışında belirli bazı yağların karışımları ile leke giderici ve leke açıcı kremler oluşturabilirsiniz.

Evimizde elimizin altında bulunan ürünlerle evde kendimiz maskeler uygulayarak, lekelerimizi giderebiliriz. Pek çok maske tarifi mümkün kendinize en uygun olanını evinizde uygulayabilirsiniz. Evde cilt lekelerine çözüm için bir kaç tanesini biz sizler için yazmaya çalıştık.

Kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın