Evde Yapılabilecek En Etkili ve Doğal Hamilelik Testleri

3 Yorum

Bu yazımızda sizlere eskiden erken gebelik testi olan evde hamilelik testi nasıl yapılırdı, evde yapılan gebelik testleri yani evde kocakarı yöntemiyle yapılabilecek gebelik testleri hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Birçoğumuz gebelik testi eczaneden nasıl istenir bilmiyoruz, bilsek bile eczaneden gebelik testi istemek konusunda pek bir tecrübemiz olmadığı için utanıyoruz.

İşte bu yüzden ihtiyaç halinde kullanılabilecek gebeliği erken gösteren testler olan doğal gebelik testlerinden eski usul gebelik testleri hakkında sizler için bir araştırma yaptık.

Geçmişte kullanılan erken gebelik testleri ile birlikte hamile olduğunu anlamak için uygulanan ilginç kocakarı yöntemleri çıktı. İdrarda hamilelik testi ne zaman yapılmalı, diş macunu ile gebelik testi yapanlar sonuç alabiliyor mu, idrar gebelik testleri evde nasıl yapılır, diş macunu ile hamilelik testi nasıl yapılır hepsi ve daha fazlası bu yazımızda

Evde doğal yöntemlerle gebelik testi yapmadan önce bilmenizi isteriz ki bu sonuçların %100 doğru sonuç verdiği söylenemez. Sonuçta yaptığımız şey kocakarı yöntemiyle hamilelik testi oluyor. Adet döngünüzü bekleyip hamilelik belirtileri olduğu zaman eski usul gebelik testleri denerseniz daha net sonuçlar alabilirsiniz. Eczaneden alınan hamilelik testleri içinde bu yöntem geçerlidir. Hiç bir hamilelik belirtisi olmadan evde hamilelik testi yapımı biraz mantıksız olacaktır. Diğer durumlarda anlatacağımız yöntemler ile evde pratik gebelik testi uygulayabilirsiniz.

Eskiden gebelik testi nasıl yapılırdı.

Eskiden hamile olduğunu anlamak için kocakarı yöntemleri kullanılırdı. İnsanlar hamile olup olmadığını anlamak için kocakarı yöntemiyle hamilelik testi yaparlardı. İlkel yöntemlerle hamilelik testi yapmak için şu anda neredeyse hepimizin evinde bulunan malzemeler kullanılırdı. Bu malzemeler limon, diş macunu, karbonat ve çamaşır suyudur. Yanılmıyorsak bu malzemelerin hepsi evlerimizde var. Yada temin etmesi çok kolay malzemeler. Bu malzemelerin hamilelik testi için nasıl kullanıldığını öğrendiğinizde artık sizde evde doğal yöntemlerle gebelik testi yapmayı öğrenmiş olacaksınız.

Evde hamilelik testi yapımı, Çamaşır suyu ile gebelik testi

Evde hamilelik testi çamaşır suyu ile nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyim. Eskiden erken gebelik testi için yapılan gebelik testleri arasında sıkça kullanılan yöntemlerden birisidir. Genç nesil pek bilmeyebilir fakat ninelerimize sorarsak eminim ki eski usul gebelik testleri ve daha bir çok konu hakkında sizleri aydınlatacaklardır. Gelelim çamaşır suyu ile gebelik testi nasıl yapılır sorusunun cevabına. İdrarınızı şeffaf bir plastik bardağın içine koyun. Daha sonra bir miktar çamaşır suyu ilave edin. Ve gözlemlemeye başlayın. Eğer çamaşır suyuyla idrarınızın birleştiği an köpürme meydana geliyorsa hamile olma ihtimaliniz yüksek demektir.

Peki çamaşır suyu ile gebelik testi doğru mu? Yukarıda de belirttiğimiz gibi ilkel yöntemlerle hamilelik testi yaptığımız zaman sonuçlar 100% doğru olmayacaktır. Adet döngünüz ve hamilelik belirtileriniz ile birlikte yorumlanması gerekir. Çamaşır suyu ile gebelik testi yapanlar genelde evde kocakarı yöntemiyle yapılabilecek gebelik testleri arasında en etkili olanı olduğunu söylüyorlar. Eğer sizinde hamilelik belirtiniz varsa çamaşır suyu ile gebelik testi yöntemini deneyerek bizlere yorum bölümümüzden dönüş yapabilirsiniz.

Eskiden yapılan gebelik testleri, Limon ile gebelik testi

Evde doğal yöntemlerle erken gebelik testleri arasında yer alan gebelik testi yaparken limon ile gebelik testi, eskiden yapılan gebelik testleri arasında belkide en çok başvurulan yöntemlerden biridir. Çamaşır suyu ile gebelik testi yapanlar çıkan sonucu doğrulamak yada kesinleştirmek için limon ile gebelik testi yöntemini de kullanabilir. Limon ile gebelik testi nasıl yapılır hemen anlatalım.

Öncelikle idrarınızı yapabileceğiniz bir adet şeffaf plastik bardak edinin. Bardağın içerisine idrarınızı yapın ve 2 ye böldüğünüz limon parçalarından birinin yarısını idrarınızın üzerine sıkın. Ondan sonra bardağın içerisinde olan tepkimeleri izlemeye başlayın. Eğer sıktığınız limon, idrarınızın içinde dibe doğru çökmeye başladıysa bu hamile olduğunuzu gösterir. Ama dibe doğru ilerlemeyip bardağın yüzeyinde limonun tortuları kalıyorsa üzgünüz hamile değilsiniz demektir.

Limon ile gebelik testi ne zaman yapılır?. Limon ile gebelik testi hamilelik belirtileriniz varsa yapılmalıdır. Durup dururken hamilelik testi evde nasıl yapılır diye denemek için yapmanız mantıksız olacaktır.

Diş Macunu ile gebelik testi, Kocakarı yöntemiyle hamilelik testi

Hamile olduğunu anlamak için kocakarı yöntemleri uygulayanların tercih ettiği bir doğal gebelik testi daha. Diş Macunu ile gebelik testi nasıl yapılır bakalım. Diş macunu ile gebelik testi yapanlar çokta eski değiller. En azından bir çamaşır suyu ile gebelik testi yada Limon ile gebelik testi kadar eski değil.

Diş macunu ile gebelik testi yapabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey diş macunu ve 2 adet plastik şeffaf bardak. Yalnız diş macununuzun beyaz renkli olması şart. Bir miktar diş macununu bir plastik bardağa sıkın. Diğer plastik bardağada idrarınızı yapın. Daha sonra diş macununu sıktığınız bardağa yavaş yavaş idrarınızı dökün ve gözlemlemeye başlayın. Eğer diş macununuzun rengi yavaş yavaş maviye dönmeye başladıysa tebrikler hamilesiniz demektir. Ama rengi dönmeyip sadece köpürüyorsa üzgünüz hamile değilsiniz demektir. Evde hamilelik testi yapımı için diş macunu ile gebelik testi etkili bir yöntem.

Karbonat ile Gebelik Testi, Eski usul gebelik testleri

Evde hamilelik testi karbonatla yapılır mı demeyin. Evet yapılır. Karbonatla gebelik testi için ihtiyacınız olan şey idrarınızı yapabileceğiniz şeffaf plastik bardak ve karbonat. İdrarınızı plastik bardağa yapın. Daha sonra idrarınızın üzerine yavaş yavaş cüzi miktarda karbonat ekleyin. Ve hemen değişimleri gözlemlemeye başlayın. Eğer idrara döktüğünüz karbonat hemen köpürmeye kabarmaya başladıysa gebelik pozitif demektir. Ama tam tersi hiçbir tepkime olmazsa sonuç negatiftir. Evde hamilelik testi yapımı için en kolay yöntemlerden birisidir.

Doğal gebelik testi, İdrarı kaynatarak gebelik testi

İdrarda gebelik testi en erken ne zaman belli olur? Gebelik testi en erken ne zaman yapılır ? İdrarda gebelik testi en erken 8. ve 10. günde yapılmalıdır. İlişkiden hemen sonra yapılan idrar ile gebelik testleri doğru sonuçlar vermez. Evde kocakarı yöntemiyle yapılabilecek gebelik testleri arasında kolay yöntemlerden birisi daha sizlerle. İdrarı kaynatarak gebelik testi yapmak. Yapmanız gerekense bu kez kullanmadığınız bir kap bulmak. Çünkü bu uygulayacağınız işlem oldukça basit. Kullanmadığınız bir tencere ,cezve veya bakırda idrarınızı kaynatın. Eğer kaynattığınız idrarınız , kaynarken köpürüyorsa gebesiniz , köpürmüyorsa gebe değilsiniz demektir.

Sabun İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Sabun ile evde hamilelik testi yapmak için normal bir sabun kullanabilirsiniz. Küçük bir sabun parçasının üzerine idrar koyun. Şayet idrar köpüklenirse ve idrarda kabarcıklar oluşursa hamilesiniz demektir.

Süt İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Eskiden gebelik testi nasıl yapılırdı? Bir bardak sütü kaynatın, daha sonra içine aynı miktarda idrar koyun. 1 gün bekletin, süt kesilirse gebelik vardır, kesilmezse gebelik yoktur.

Sirke İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Eskiden yapılan gebelik testleri, sirkeyle yapılan hamilelik testi, bir kaba idrarınızı yapın, ardından üzerine sirke katın. Bir süre sonra karışımın rengi değişirse sonuç hamilesiniz demektir.

Karahindiba İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde doğal yöntemlerle gebelik testi yapımı. Birkaç tane karahindiba yaprağı kesip plastik bir kaba koyun. Kabı güneş görmeyen bir koyun. Bu testi yapmadan önce bolca su içerek idrar torbanızı iyice doldurun. Yapraklar tamamen ıslanana kadar kaba işeyin. 10 dakika sonra yapraklar üzerinde kırmızı bir tabaka oluşursa müjde hamilesiniz.

Kırmızı Lahana İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Kırmızı lahananın yarısını doğrayın ve sıcak su dolu bir kaba koyun. Ocağa koyun ve 10 dakika kaynatın ve sonra soğumasını bekleyin. Suyu bir kavanoza veya fincana dökün. Başka bir kavanoz veya bardağa aldığınız idrarla bunu eşit miktarlarda karıştırın. Renk aynı kalırsa, yani mor olursa, çocuğunuzun kız olma şansı yüksektir ve eğer renk kırmızı yada pembeye dönüşürse çocuğunuz erkek olacak demektir.

Buğday Ve Arpa İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamile olduğunu anlamak için kocakarı yöntemleri, buğday ve arpa tohumlarına biraz idrar dökün ve çimlenip çimlenmediğine bakın. Mısırlılara göre, buğday çimlenirse bebeğiniz olacak.

Hamile kalıp, bir çocuk sahibi olmak bir kadın için hayatta yaşayabileceği en güzel mutluluklardandır. Hatta en büyük mutluluk bile diyebiliriz. Her kadın anne olmak ister. Ve böyle bir ihtimali olan bütün kadınlar bu konuda sabırsız ve aşırı heyecanlı olabilirler. Bu anlattığımız evde uygulanabilecek gebelik yöntemleri yazımızın başında söylediğimiz gibi %100 doğruluk payına sahip değildir. Ancak birçok kadın tarafından denenmiş, onaylanmış ve sonuçları doğru çıkan yöntemlerdir. Yine de en doğru cevabı bir uzman tarafından almanızı öneririz.

İlginizi çekebilir:
Ertesi Gün Hapı ile Hamilelik Önlemek Mümkün Mü?
Doğum Kontrol Hapları ve Tüm Bilinmeyenleri
Doğum Kontrol Hapı Şampuan İçerisine Katılırsa Ne Olur?
Doğum Kontrolü Hakkında Tüm Bilinmeyenler

Dileriz her kadın anne olma duygusunu tadar.

Bir Cevap Yazın

3 yorum

  1. Busra kose

    Camasir suyu ile yaptığım da kopurme gordum limon ile yaptığımda çökme gordum ve seker ile yaptığımda erime olmadı acaba sonuc nedir

    1. Kesin sonuçlar için bir kan tahlili yaptırmanızı öneriyorum.

  2. Bhr

    Limon yaptım çekirdek ve tortular dibe çöktü