Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır? İşlem Öncesi ve Sonrası

Yorum Yap!

Dövme sildirme işlemi yada tattoo sildirme işlemi deri altına yerleştirilmiş olan boyayıcı maddelerin küçük parçacıklar haline getirilerek vücut hücreleri tarafından yakalanmasını ve dövmelerin vücut üzerinden yok edilmesini hedefler.

Dövme sildirme yöntemleri arasında lazer ile dövme silmenin yanı sıra cilt altına çeşitli maddelerin uygulanması ile de yapılabilir. Boyalar tamamen çıksa da açık renkli hafif bir gölgelenme kalabilmektedir.

Dövme silme işlemi sadece boyaları çıkarmaya yöneliktir, deride oluşmuş hasarı düzeltmez. Dövme silme sonrası nadiren de olsa hiç sonuç alınamayan olgulara da rastlanılmaktadır.

Dövme Sildirme İşlemi Öncesi

Uygulama öncesinde 24 saat içerisinde kanı sulandırabilecek aspirin, kumadin, warfarin, heparin gibi ilaçları kullanmamış olmanız gerekmektedir. Dövme sildirme öncesi önerilen durumlar dövme sildirme yöntemlerine göre farklılıklar gösterebilir. Dövme silme işlemi yapacak doktorunuz size işlem öncesi yapmanız gerekenleri mutlaka söyleyecektir.

Dövme Sildirme İşlemi Sonrası Uyulması Gerekenler

  • Dövme silme işlemi sonrasında doktorunuzun size vereceği önerilere mutlaka uyunuz.
  • Uygulama sonrasında 48 saat boyunca işlem yapılan bölgeye su değdirmeyiniz.
  • Dövme sildirme sonrası kabuklanma oluştuktan sonra kabuklarla oynamamalı ve kabukların kendiliginden düşmesini beklemelisiniz.
  • Uygulamadan sonra 7 gün boyunca havuz, sauna, ve güneş banyosundan uzak durunuz.
  • Tattoo sildirme işlemi sonrası uygulama yapılan bölgeye bir hafta boyunca epitelizan (yara iyileştirici) krem uygulamalısınız
  • Tattoo sildirme işlemi uygulama sonrasında gün ışığına çıkarken güneş koruyucu kullanınız.(30 faktör ve üstü)
  • Dövme silme işlemi uygulama bölgesinde normalin dışında bir durum sezinlerseniz lütfen doktorumuzla bağlantıya geçiniz

Dövme Sildirme İşlemi Sonrası Beklenen Yan Etkiler

Dövme sildirme işlemi sonrası, silme işleminin uygulandığı bölgelerde bazı yan etkiler meydana gelebilir.

  • Dövme silme işlemi uygulandıktan sonra, dövme silme işlemi uygulanan alanda kızarıklık, şişlik, bölgesel ısı artışı gibi yan etkiler oluşabilir.
  • Dövme silme işlemi sonrası alanında kabuklanma, Iz oluşumu, enfeksiyon oluşabilir

Bir Cevap Yazın