Dış Dudak Estetiği – Vajina Sarkmasına Kesin Çözüm

Yorum Yap!

Genellikle biz kadınlar her tarafımızın son derece estetik olmasını isteriz. Buna en hassas bölgelerimizden birisi olan genital bölgemiz, vajinamız da dahil. Bu yazımızda size genital bölgemizde meydana gelen vajina, dış dudak sarkması hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Vajina sarkması diğer bir adı ile dış dudak sarkması hızlı ve fazla kilo verme yada doğum yapmamızdan dolayı kaynaklanabiliyor. Vajinamızın dışında bulunan dudağa benzer yere dış dudak bu dudakların sarkmasına da dış dudak sarkması denir. Dış dudak estetiği de bu sarkan dudakların gergin, dolgun ve sıkı duruma getirilmesi işlemine deniyor.

Dış dudak sarkması biz kadınlar için görsel açıdan hoş görünmediği için sorun teşkil eder. Dış dudak sarkması için çözüm olabilecek yöntemler bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Vajina Dış Dudak Sarkması Neden olur?

Dış dudak sarkması yada diğer bir adı ile vajina sarkması hızlı kilo verme yada biz kadınların doğası gereği doğum yapmamızdan dolayı kaynaklanır. Tabi ki yaşlılıktan kaynaklı sarkmalarda meydana gelmektedir. Erken yaşta olan sarkmalar genelde daha çok sorun yaratmaktadır. Bazen cinsel hayatımızı olumsuz yönde etkileyen vajina sarkması için çözümler nelermiş bir bakalım.

Ameliyatsız dış dudak estetiği mümkün mü?

Dış dudak sarkması tedavisi genellikle ameliyathaneye gitmeden dolgu yöntemi yada yağ enjeksiyonu ile yapılabilmektedir. Bu iki işlemde hastayı 5 – 8 sene arasında idare edebilmektedir. Yağ enjeksiyonu işleminde ise yaklaşım %40 ömür boyu hastayı idare edebilmektedir. Her iki yönteminde artıları ve eksileri vardır. En uygun tedavi yöntemi uzman hekimiz ile sizin arasında konuşulduktan sonra belirlenecekti. Eğer yaş ilerlemiş ve 50’li yaşların üzerinde ise genellikle gerdirme yöntemi tercih edilmektedir. Çünku yaşı ilerlemiş kadınlarda yağ ve dolgu yöntemi çözüm olamamaktadır.

İlginizi çekebilir : Meme Küçültme (Göğüs Küçültme)

Dış dudak estetiği ameliyatı iz bırakır mı ?

Dış dudak estetiği ameliyatı asla iz bırakmaz. Genital bölge yapılan her türlü ameliyat için iz bırakmayan bir bölgedir. Eğer hekiminiz dış dudak sarkması için gerdirme ameliyatı uygulamayı tercih ettiyse iz kalmasından korkmanıza gerek yoktur. İz oluşsa dahi genital bölgenin yapısından dolayı hiç bir zaman sizi rahatsız etmeyecektir.

 

Bilgi paylaştıkça çoğalır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir