Bu Moda Kuralları Tarih Olmalı

Yorum Yap!

Her insanın kendine ait bir stili var. İnsan sevmediği şeyleri sırf moda diye neden giyer ki ? Yada sırf moda diye etrafta yılın moda renkleri hep üstlerde tek tip dolaşmanın ne anlamı var? Ezbere uygulanan bu moda kuralları bence artık yıkılmalı.

Neden herkes kendi stilini benimsemek yada kendi tarzını yaratmak dururken kendini belirli kurallara hapseder ki? Bizce artık bu anlamsız moda kuralları yıkılmalı. Peki neler bu anlamsız moda kuralları?  

Bütün o ezbere bildiğiniz moda kurallarını silin atın kafanızdan. Şimdi sizlere o anlamsız moda kurallarına neden takılıp kalmamanız gerektiğini anlatacağız.  

Vazgeçilmesi Gereken Moda Kuralları

  1. Çanta ve Ayakkabılar Aynı Renkte Olmalı. Yok öyle bir şey. İlla ikisi de tek tip uyumlu olmak zorunda mı ? Yıllarca bizlere hep böyle söylenildi, çanta ve ayakkabılar uyum içinde olmalı. Böyle bir şart yok arkadaşlar. Bir sürü rengi kombine etme seçeneğimiz varken neden  kendimizi tek renge şartlayalım? Mesela, vizon rengi botlarınızla siyah çantada çok güzel olur. Siyah ayakkabınızla kırmızı çantanızda.
  2. Payetli Kıyafetler Gündüz Kullanılmamalı . Bu demek oluyor ki günlük kıyafetlerinizde ışıltı ve parıltılar tercih etmemelisiniz. Kendimize katmak istediğimiz ışıltı ve parıltıyı neden payetli bir bluz yada aksesuar ile zenginleştirmeyelim ki.
  3. Desenli ürünler birbiriyle eşleştirilmemeli. Desenli ürünler giymenin en heyecan verici tarafı zaten parçaları birbirleriyle karıştırmak. Hayal gücünüzü kullanın ve istediğiniz stili yakalayın. Eğer çok karışık parçaları bir arada görmeyi sevmiyorsanız belirgin desenleri daha sade desenlerle kombine edebilirsin.
  4. Yüksek Topuklu Olmazsa Şık Olunmaz. Özel günlerde, özel davetlerde, resmi bir yere gideceğimizde hemen en uzun topuklu ayakkabılarımıza sarılıyoruz. Neden çünkü bize topuklu olmazsa şık olamazsınız öğretildi. Oysa şık olmak ayakkabımızdaki topuğun boyuna bağlı değil. Tercih ettiğimiz kıyafet türüne en uygun ayakkabıyı bulmakta. Doğru kombine, bir çift Loafer ayakkabıyla da gayet şık olacağımızı unutmayın.
  5. Burnu açık ayakkabılarla çorap giyilmez. Niye bu özellik bir tek turistlere mi ait? Son yıllarda çok ünlü tasarımcılar, önü açık ayakkabılarla çorapları kombine ettiler. Cesaret edilip giyildiğinde farklı ve hoş sonuçlar çıkaracağına eminiz.
  6. Kışın Beyaz Giyilmez. Neden beyaz sadece yaz rengi mi? Hayır. Herkesin tek tip kış rengi diye diye koyu renklere dadandığı şu günlerde sen bir farkındalık yapıp beyaz giymeye ne dersin?  Beyaz masumluğun rengi ve her zaman tercih edebilirsiniz.
  7. Yaz gününde bu siyahta ne! Yıllardır yıkılmaz anlamsız moda kurallarından birisi yazın siyah giyilmez. Siyah renklerin, güneş ışınlarını kendine çektiği tartışılmaz bir gerçek. Fakat burada önemli olan doğru siyah kumaş tercihi. Terleten sentetik kumaşlardan uzak durduğunuz sürece siyahları istediğiniz gibi giyebilirsiniz.
  8. Kıyafetler güzel vücuda sahip bayanlarda daha güzel durur. Yanılıyorlar. İçerisinde kendinizi mutlu ettiğiniz bir kıyafeti bulduysanız tamamdır o iş. Bu sizin seçiminiz stiliniz. Kendinize yakıştırdıktan, içinde siz mutlu olduktan sonra buna karar verecek olacak sizsiniz. 

Bu moda kuralları tarihe geçmesi gereken kurallar. Sen bu kurallara uymazsan seninle beraber bir çok kişide bu kurallara uymayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın