Doğal Beyazlatıcı Yüz Maskesi ile 15 Dakikada Bembeyaz Yüzler !!!

Yorum Yap! Doğal Beyazlatıcı Yüz Maskesi

Kaliteli ve pahalı yüz beyazlatıcı ürünlerden sıkıldıysanız, yada bu ürünlerin fiyatları sizleri düşündürüyorsa evde hazırlayabileceğiniz ve 15 dakikada yüzünüzü beyazlatacak doğal yüz maskeleri yapabilirsiniz. Bu yazımızda yüz beyazlatma yöntemleri içinde en etkili ve beyazlatıcı yüz maskesi evde nasıl yapılır size bunu anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bilmelisiniz ki doğal beyazlatıcı yüz maskesi, kaliteli yüz beyazlatıcı maskeler kadar etkili olamayabiliyor. Ancak doğal cilt beyazlatma maskesi kullanarak hem bütçenizi korumuş olur hemde cildinizi kimyasal ürünlerden uzak tutmuş olursunuz. Yada kaliteli yüz beyazlatıcı kullanıyorsanız bu ürünlere destek amaçlı da beyazlatıcı doğal yüz maskeleri de kullanabilirsiniz.

Yüz beyazlatmak için doğal yöntemler kullanmak aynı zamanda cilt sağlığınız içinde faydalı olacaktır. Örneğin yüz beyazlatmak için yoğurt maskesi kullanmak hem cildinizin beyazlaması için yardımcı olacak hemde cildinizi besleyecektir.

Doğal beyazlatıcı yüz maskesi evde yapılırken kullanılan malzemelerin ilk sıralarında limon, yoğurt, bal, süt ve yumurta bulunmaktadır. Ayrıca dilerseniz şu sayfada evde yüz maskesi yapımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yulaf ve Limon Suyu ile Beyazlatıcı Yüz Maskesi

Yulaf ve Limon Maskesi

Yulaf ve limon suyu maskesi: Doğal beyazlatıcı yüz maskesi yapımında belkide en çok kullanılan maskedir. Yulaf ve limonsuyu maskesi cildin tonunu açarken, gözeneklerin ve ciltte birikmiş fazla yağında temizlenmesini sağlamaktadır. Yüz beyazlatmak için yulaf ve limonsuyu maskesi yapımında kullanılacak malzemeler 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ve 1 yemek kaşığı limonsuyu.

Yulaf ve limonsuyu maskesini hazırlamak için ilk önce yulafı püre kıvamına gelinceye kadar ezin. Daha sonra 1 yemek kaşığı limon suyunu da ekleyin ve iyice karıştırın. En sonra karışım hazır olduktan sonra yüzüne sürün ve 25 dakika kadar bekleyin.

25 dakika bekledikten sonra su ile temizleyin ve yüzünüze nemlendirici sürün. Cilt yapınıza göre şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Yüz Beyazlatmak İçin Portakal Maskesi

Portakal Maskesi

Portakal maskesi nasıl yapılır? Cildi beyazlatıcı özelliği bulunan portakal kabuğu maskesi doğal beyazlatıcı yüz maskesi için kullanıldığı gibi aynı zamanda cildinize C vitamini desteği sağlayarak sivilce ve akne oluşmasını azaltmaya da yardımcı olur.

Yüz beyazlatmak için portakal kabuğu maskesi yapımında ilk olarak portakalın kabuğunu soyun ve kurutun. Daha sonra miksere atarak toz haline getirin. Krem kıvamına gelinceye kadar süt ile karıştırıp yüzünüze sürün ve kuruyuncaya kadar yüzünüzde bekletin.

Bu maskesi yeteri kadar bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzden çıkartabilirsiniz.

Çay Ağacı Tozu Maskesi

Çay Ağacı Maskesi

Çay ağacı maskesi nasıl yapılır? Fazla yağı dengeleyen ve cilt tonunu açan çay ağacı tozu maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler 1 yemek kaşığı kadar çay ağacı tozu, 3 veya 4 adet salatalığın suyu, 3 veya 3 damla limon suyu ve 3 veya 4 damla domates suyu.

Çay ağacı tozu maskesini hazırlamak için gerekli malzemeleri yoğun krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Yeter kadar yüzünüzde beklettikten sonra çay ağacı tozu maskesini ılık su ile yüzünüzden silebilirsiniz.

Süt Tozu Maskesi

Süt Tozu Maskesi

Süt tozu maskesi nasıl yapılır? 1 yemek kaşığı bal, Limon suyu ve süt tozunun karışımından elde edilen doğal yüz beyazlatıcı süt tozu maskesini yapmak için verilen malzemeleri krem kıvamına gelene kadar karıştırın.

Süt tozu maskesini hazırladıktan sonra yüzünüze sürün ve 10 dakika kadar bekleyin. Maske yüzünüzde 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Doğal yüz beyazlatıcı olan süt tozu maskesini düzenli olarak kullanırsanız cildiniz bir kaç ton açılacaktır. Ayrıca cildinize de doğal bir parlaklık verir.

Bal ve Badem Maskesi

Bal ve Badem Maskesi

Yüz beyazlatmak için bal ve badem maskesi nasıl yapılır? Cildi besleyen ve parlaklık veren bu maske için gerekli 4 – 5 adet bademi gece yatmadan önce suya bırakın. Sabah kabuklarını soyup püre kıvamına gelinceye kadar ezin.

Püre kıvamına geldikten sonra bal ile de iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Peki bal ve badem maskesi ne kadar bekletilmeli? Beyazlatıcı etkisini görmek için yaklaşık 10 dakika yüzünüzde bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Limon ve Süt İle Doğal Yüz Beyazlatıcı

Limon ve Süt Maskesi

Limon ve Süt maskesi nasıl yapılır? Bu karışımı tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz gibi haftada bir kez düzenli olarak uygularsanız 1 sonra etkilerini görebileceğiniz doğal yüz beyazlatıcı bir özelliğe sahiptir. Bu karışım için olmazsa olmazımız bir küvet.

Limon ve Süt maskesi hazırlanışı: Öncelikle küveti ılık su ile doldurun ve 1 bardak tam yağlı süt ile 1 adet limonun suyunu ekleyin. Küvetteki suyu iyice karıştırın ve içine girin. Yaklaşık 20 dakika küvetin içerisinde kalın.

20 dakika sonra temiz su ile durulanın. Sütün içerisinde bulunan enzimlerin cildinizi aydınlatma özelliği vardır. Sütün bir diğer özelliği ise cildinizi nemlendirmektir. Böylece limonun kurutucu etkisi de önlenmiş olacaktır.

Yüz Beyazlatmak için Bal ve Yoğurt Maskesi

Bal Yoğurt Maskesi

Sütte olduğu gibi yoğurtta da cildinizi aydınlatan enzimler vardır. Balın ise nemlendirme ve anti-bakteriyel özellikleri olduğu bilinmektedir. Bal ve yoğurt ile hazırlanan doğal beyazlatıcı bal ve yoğurt maskesi yüzünüze oldukça besleyici gelecektir.

Bal ve yoğurt maskesi için bir miktar bal ve aynı miktardaki yoğurdu karıştırın. Ardından hem yüzünüze hemde dilerseniz vücuduna uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kadar bekledikten maskeyi uyguladığınız bölgeleri sonra ılık su ile temizleyin.

Burada dikkat etmeniz gereken, yoğurdun sade olmaz ve herhangi bir aroma yada tatlandırıcı içermiyor olmasıdır. Yani ev yapımı yoğurt tercih etmenizde fayda var. Ayrıca bal yerine dilerseniz aynı şekilde nemlendirici olan avokado yada aloe vera da kullanabilirsiniz.

Bal ve Limon Yüz maskesi ile Yüz Beyazlatma

Bal ve Limon Maskesi

Bal ve limon maskesi nasıl yapılır? Tüm cilt tipleri için uygun olan bal ve limon yüz maskesi yapımı için lazım olan malzemeler 2 yemek kaşığı ve 1 yemek kaşığı taze limon suyu. Balın organik olması yüzünü beyazlatmak için daha etkili olacaktır.

Limon ve balı karıştırın ve karıştırdıktan hazır olan bal ve limon yüz maskesini yüzünüze sürün. Bal limon maskesi kaç dakika bekletilir ? Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra ılık su veya nemli bir havla ile temizleyin.

Beyaz Bir Yüz ve Cilt İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ölü deri hücreleri cildinizin donuk görünmesine neden olur. Bu sebeple hem yüzünüze hemde vücudunuza düzenli olarak peeling yaptırmanızda fayda var.
  • Cildinizi nemli tutmak ölü deri hücrelerinin oluşumuna önler. Bu sebepten nemlendirici kullanmanızda fayda var.
  • Cildinizde lekeler varsa cilt lekelerine çözüm sunan son derece faydalı evde cilt lekelerine çözüm başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.
  • Nemlendirici seçerken alkol içermeyen nemlendiriciler seçmenizde fayda var. Çünkü alkol yüzünüzün ve cildinizin kurumasına neden olur.
  • Güneşe gerektiği kadar çıkın. Elbette D vitamini kaynağı olduğu için güneşe ihtiyacımız var. Fakat fazla güneşte kalmanız hem cildinize hemde yüzünüze zarar verecektir. İllaki güneşte fazla kalmanız gerekiyorsa güneşten koruyucu kremler veya geniş şapkalar kullanın.

Doğal beyazlatıcı yüz maskesi kullanarak, yani üüz beyazlatmak için doğal yöntemler kullanarak hem cildinizi beyazlatmış olur, hemde yüzünüzü kimyasal ürünlerden uzak tutmuş olursunuz. Dilerseniz sadece doğal beyazlatıcı yüz maskeleri kullanabilir, yada dilerseniz para vererek kaliteli olarak bilinen diğer yüz beyazlatıcı kremlere destek olarak kullanabilirsiniz.

Bilgi paylaştıkça çoğalır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir